Az Tehlikeli Sınıf Hizmet Alıyor

Az tehlikeli sınıf hizmet alıyor. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile iş yerleri üç sınıfa ayrılmıştı. 01 07 2020 itibariyle az tehlikeli sınıfta hizmet almaya başladı.  Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf hizmet alıyordu. 01 07 2020 itibariyle az tehlikeli sınıfta hizmet almaya başladı. 6331 sayılı yasaya göre, az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç sınıfa ayrılarak, iş yerlerinin tehlike sınıflarına göre kademeli olarak iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli çalıştırma yükümlülüğü getirilmiş ve tehlikeli ve çok tehlikeli olan iş yerlerinde bu yükümlülüklerin yerine getirilip uygulanmasına 2012 ve 2016 tarihlerinde geçilmişti.

Az tehlikeli sınıf hizmet alıyor
Az tehlikeli sınıf hizmet alıyor

Az Tehlikeli  Sınıfa Zorunluluk Geldi

7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla, bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun’un 86. maddesi ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun’un 38. maddesinde yapılan düzenlemeye göre  01.07.2020 tarihinden itibaren Az Tehlikeli Sınıfta yer alan Kamu ve özel sektörün bütün iş yerlerinde İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimi çalıştırmak veya bunlardan hizmet almak zorunludur. 01 07 2020 tarihi itibariyle, Artık tehlike sınıflarının tamamı, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak zorunda. Ceza almamak için tüm işverenlerin iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almanın zorunlu olduğunu, tüm işverenlerin bilip, bu konuda bilinçli olması gerekiyor.

Geniş Bir Alanı Kapsıyor

Apartmanlar, bakkallar, marketler, emlakçılar, mal satışı yapanlar, toptancılar, kısacası nace koduna göre az tehlikeli sınıfta yer alan tüm iş yerleri iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak zorunda. Kamu alanında hizmet sunan az tehlikeli sınıfta yer alan,  hükümet binası, okullar, müdürlükler, muhtarlıklar, odalar gibi kurumlarda, İş Sağlığı ve Güvenliği zorunlu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bakanlık uzun yıllar az tehlikeli sınıfta hizmet alma mecburiyeti süresini, 2012 yılından bu zamana kadar uzattı.

01 07 2020 tarihi itibariyle süre uzatımı sona erdi ve artık az tehlikeli sınıfta iş sağlığı ve güvenliği  hizmeti alıyor. Trakya Çerkezköy iş sağlığı ve güvenliği olarak, Süleymanpaşa, Tekirdağ, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Veliköy, Velimeşe, Kızılpınar, Karaağaç, Saray, Vize, İstanbul, Silivri, Çatalca, Değirmenköy, Hadımköy civarında apartmanlara, site yönetimlerine, fabrikalara, esnaflara ve iş yerlerine tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfa hizmet veriyoruz. Fiyat teklifini bizden almadan, son kararınızı vermeyin. Kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet için, Çerkezköy iş sağlığı ve ğüvenliği doğru seçim. Telefon: 0282 726 35 35