Buradasın: haberler Alanya Belediyesi personeline İş Güvenliği ve Ergonomi eğitimi verdi.

Alanya Belediyesi personeline İş Güvenliği ve Ergonomi eğitimi verdi.

İş Sağlığı ve Güvenliği insan hayatını etkileyen, kazalara sebep olacak farklı konuları ele alan bir sistem. Dünya devletleri ve ülkemiz, bu konuda kazaları önlemek için, neler yapılması gerekiyorsa, onları yapmak için tüm kamu kurum kuruluşları ve özel sektör olarak, İş sağlığı ve Güvenliği konusunda duyarlılık gösteriyor. Bir duyarlılıkta Alanya belediyesinden. Haber detaylarını aşağıda yayınlıyoruz. Darısı Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Süleymanpaşa, Ergene, Saray, Vize, Tekirdağ kısacası bölgemiz belediyeler ve kamu kurum ve kuruluşlarının başına…

2222222222222222222

ERGONOMİK PRENSİPLER KONFERANSI

Alanya Belediyesi, belediye bünyesinde çalışan personeline iş sağlığı ve güvenliğini içeren “Sağlıklı Bir İş Hayatı İçin Temel Ergonomik Prensipler” başlıklı bir eğitim konferansı düzenledi.

Alanya Belediyesi, bünyesinde bulunan çalışanlarına iş sağlığı ve iş güvenliğini içeren bir eğitim konferansı verdi. Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitim konferansında Uzman Fizyoterapist Erdem Demir, İş Yeri Hekimi Doktor Sultan Özgen ve İş Güvenliği Uzmanı Sibel Kurtoğlu Yıldırım iş yerlerinde çalışan personelin bilinçlendirilmesi ve uygun iş ortamının oluşturulması hakkında çalışanlara bilgi verdi.

FİZYOTERAPİST DEMİR; “SABİT DURMAK YASAK”

“Sağlıklı Bir İş Hayatı İçin Temel Ergonomik Prensipler”   başlıklı konferansta ilk sözü alan Uzman Fizyoterapist Erdem Demir, özellikle masa başı çalışan personelin uzun süre hareketsiz kalmasının ciddi sorunlara yol açabileceğini vurgulayarak; “Masa başında çalışan kişiler uzun süre hareketsiz kalmamalı. İş yerinde kısa aralıklarla egzersiz yaparak omurga ve boyun bölgesinin zedelenmesini önlemeli” dedi.  Fizyoterapist Erdem Demir, iş yerinde yapılacak kısa egzersizleri salonda bulunan izleyicilerle birlikte uygulayarak bilgilerini aktardı.

  1. ÖZGEN; “KASLAR UZUN SÜRE KASILMAMALI”

Uzman Fizyoterapist Erdem Demir’in ardından söz alan İş Yeri Hekimi Doktor Sultan Özgen ise şunları kaydetti; “Ağır işlerde çalışan arkadaşlarımız iş esnasında kullandığı kas bölgelerini uzun süre kasmamalı. Ağır ve dikkatli çalışmalı. Ağır işlerin ardından mola vermeli ve vücudu dinlendirerek sağlığını ön planda tutmalı.”

YILDIRIM; “ÖNCE ÖNLEM SONRA İŞ”

Sağlıklı Bir İş Hayatı İçin Temel Ergonomik Prensipler konferansında son olarak söz alan İş Güvenliği Uzmanı Sibel Kurtoğlu Yıldırım ise izleyicilere iş güvenliği ve çalışanların haklarıyla ilgili bilgi verdi. İş Güvenliği Uzmanı Yıldırım; “Sizlere aktarmak istediğimiz bilgilerin asıl amacı meslek hastalıklarını engellemek ve iş yerlerinde bilinçli bireylerle beraber uygun iş ortamlarını oluşturmaktır. Ancak personelinde bu noktada çok dikkatli olması gerekir. Bu tür eğitimlerin birincil amacı sizlerin bu konularda aydınlatılmasıdır.” dedi.

Kaynak:http: www.alanya.bel.tr

Etiketler: Çerkezköy iş güvenliği Kapaklı iş güvenliği

Saray iş güvenliği Çorlu iş güvenliği Çerkezköy iş sağlığı ve güvenliği Kapaklı iş sağlığı ve güvenliği Vize İş Güvenliği Saray iş sağlığı ve güvenliği Çorlu iş sağlığı ve güvenliği Tekirdağ iş sağlığı ve güvenliği Trakya iş sağlığı ve güvenliği www.cerkezkoyisguvenligi.com

Çerkezköy A sınıfı iş güvenliği uzmanı, B sınıfı iş güvenliği uzmanı, Çerkezköy C sınıfı iş güvenliği uzmanı, İş yeri hekimi, Diğer sağlık personeli, Çerkezköy Çorlu Kapaklı Bölgesinde OSGB ‘ler, Çerkezköy OSGB,Güneşler OSGB, Med Akademi OSGB, Hekimpark OSGB, Çetin Akademi OSGB, Çözüm için İş sağlığı ve güvenliği OSGB, çerkezköy osgb, çerkezköy iş sağlığı ve güvenliği, Siam OSGB, Avrupa OSGB, Çorlu Osgb, Çerkezköy isg, Çorlu isg, Kapaklı isg, Trakya isg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

?>